Ako si vybudovať hyperinteligetné telo

POHYBOVÉ
INŠpirÁcie

Senzitivita zakorenená v sile, tensigrita či stabilné spojenie vedomia s telom sú veci, ktoré bežne nepočuť na hodinách yogy alebo crossfitu. Preto som sa rozhodol, že všetky svoje vhľady, ktoré som doteraz nadobudol pri skúmaní tela prinesiem cez jednoduché čvičenia ako voľne dostupný materiál pre kohokoľvek kto má chuť skúmať.

Sleduj videá na YouTube kanáli alebo skroluj dolu.

01. stabilita

V tejto inšpirácii používam jemnú, ale intenzívnu fyzickú prácu s oblasťou panvy a nôh cez, ktorú si priamo posiľnujeme stabilitu tela. V prepojení to má vplyv aj náš psychologický pocit stability a vnímania v živote.
Pomalším tempom dávame možnosť telu pracovať na hlbšej úrovni štruktúr a posúvame svoju energiu k dlhodobo udržateľnejšej úrovni. 

02. sebastarostlivosť

V tejto inšpirácii vás prevediem pár tipmi ako sa starať o svoje telo aj bez drahých masážnych prístrojov, s použitím bežných vecí, ktoré máme doma. Moja osobná skúsenosť je, že keď sa o telo pravidlne starám, tak sa v ňom cítim oveľa lepšie, voľnejšie a prináša mi to aj určitú radosť do života.

03. tvoj pohyb

V tejto inšpirácii by som chcel upriamiť pozornosť na pohyb, ktorý je unikátny pre každého človeka a ako sa k nemu o kúsok priblížiť.

04. čikungový strom

V tejto inšpirácii čerpám z čikungu a je to jeho jedna zo základných pozicií. Prináša pevnosť a stabilitu do celého tela. Koncentruje našu mysel na jedno miesto, čo má blahodárny účinok na celkový pocit zo života.

05. liečenie chrbtice

Chrbtica je veľmi rada keď má našu pozornosť. Venuj jej pol hodinku a ona sa ti za to rada odvďačí. Cez jemné a bezpečné čvičenia si takto prejdeme každý jej kúsok a podporíme tak celkové naše zdravie.

Ak ti pohybovky dávajú zmysel, budem sa nimi zaoberať hlavne na instagrame. Mrkni či ma ta chceš sledovať.