AKO VYTRÉNOVAŤ SVOJE VEDOMIE

Šamanské
meditácie

Meditáciu používam ako elegantnú a silnú techniku pre svoj osobný rozvoj. Nemusíte chodiť do amazonského pralesa, aby ste sa o malý krôčik naladili na to, čo je pre vás teraz najlepšie. Je to tréning milovania sa až do poslednej bunky v tele.
Chcem vám dať možnosť na tento tréning, ale robotu musíte spraviť už sami. A bude už na mne, aby som vám tú robotu, čo najviac spríjemnil.

Počúvaj meditácie na YouTube kanáli alebo skroluj nižšie.

01. meditácia a hudba

Aký vplyv má meditácia na vnímanie hudby? V tejto meditácii vás chcem previesť týmto zážitkom z priestoru väčšieho napojenia na naše telo. O kúsok hlbšie sa spojiť s týmto silným zdrojom.

02. meditácia a chôdza

Dá sa meditovať aj popri chôdzi? Meditácia ako istý štýl práce s pozornosťou môžeš trénovať kdekoľvek. Dám ti pár tipov a pozývam ťa sa pridať ku mňe na prechádzku.

03. meditácia a tvoja minulosť

Osobne sa snažím veľa byť iba v prítomnosti. Veľa neplánujem, ani sa nezaoberám čo bolo. Uvedomil som si, že z času na čas je ale dobré sa obzrieť späť. Akú púť sme prešli a čo všetko nás pre tento moment vytvorilo. Prežili sme až do teraz úžasnú cestu.

04. jednobodová koncentrácia

Túto techniku používam hlavne keď sa cítim vnútorne „rozlietaný“ a potrebujem väčší pocit stability. Je to v tomto smere jedna z najefektívnejších meditácii akú poznám. To samozrejme prichádza s cenou a to, že prináša celkom veľkú výzvu a nepohodlie. Keď ju, ale zvládnete, môžete mať pocit, že ste si konečne skrotili svojho vnútorného draka(myslené metaforicky).

05. ruža

Táto meditácia mi prišla intuitívne. Až potom som pochopil na čo je vlastne dobrá – krásne prepája všetky naše centrá ako panva, brucho, srdce a hlava. Na toto prepojenie môžeme ísť rôznymi štýlmi, tu konkrétne pracujeme viac cez vizualizáciu a prinášame do nášho tela istú kvalitu mäkkosti. Kedže ruža ako kvet je veľmi úzko spojená so srdcom a nehou.

06. liečenie kvalít v tele

Veľa krát som počul, že sa ľudia sami popisujú a tým aj fixujú – „ja už som raz taký“. Bol by som rád keby sme tomu neuverili a skúmali sa čo najviac. Máme v sebe rôzne zahanbené životné kvality, ktoré nám potom môžu veľmi chýbať. V úvode rozprávam o tom aké polairty YIN a YANG sa nám v živote objavujú a potom vyberám 4 kvality z každej, ktoré si cez krátke meditácie potenciálne poliečime.

Ak sa ti páčia šamanské meditácie, budem ich zdieľať hlavne na facebooku. Mrkni či ma tam máš lajknutého.