VEDENÁ MEDITÁCIA

40 EURO   1 HODINA

Jedna z mojich najoblúbenejších terapii. Vychádza zo skúseností, ktoré som nadobudol na 5 ročnej meditačnej škole, pri svojom osobnom rozvoji, s rôznymi učiteľmi či mesačnom retreate v Indii. Tento prístup ruší všetky domnienky o tom, že terapeut by vám mal niečo poradiť, niečo za vás vyriešiť a otáča to úplne naopak. K niečomu, čo posilňuje vás, nie rolu vášho terpauta.

Len vy sami viete čo je pre vás najlepšie, len jediný háčik je v tom, že nie vždy viete mať k tomu prístup. Setting a spôsob tejto vedenej meditácie dáva priestor práve k tomu, aby sa otvorili hlbšie vhľady k nejakej vašej problematickej situácii či otvoril liečivý – holotropný proces.

KRANIO BODYWORK

40 EURO   1 HODINA

Cielom tejto terapie je, aby nám bolo lepšie v tele. Osobne som zistil, že na to, aby som sa v tele cítil dobre, tak musia byť vo vyvážení dve veci. Prvá je výzva, ktorú nám život vačšinou zabezpečuje v dostatočnej miere každý deň. A druhá je starostlivosť, niečo čo by malo tú výzvu vyvažovať a navracať telo naspať do stavu uvoľnenia a bez bolesti. 

Lebo len v tomto stave sa telo začne cítiť viacej bezpečne, môže sa ovoriť aj príjemným pocitom a tak sa zasa pripraviť či až tešiť na dalšiu výzvu. 

Viem pochopiť, že veľa ľudí si ešte nevie dať dostatočný priestor na sebastaroslivosť a preto som vytvoril toto vzájomné skúmanie, túto teriapiu. Vychádza z môjho osobného dlhoročného záujmu o sebastarostlivosť, Kraio-sakrálnu terapiu, Shiatsu, Yin yogu či prácu s fasciami. Všetko čo mi na mojej ceste rezonovalo ako spôsob ku dlohodobo udržatelnejšiemu pohľadu na staroslivosť o telo. Poďme sa v tele cítiť o kus lepšie. Táto terapia je vytvorená hlavne pre ľudí, ktorí radi pracujú cez pohyb.

TANTRICKÝ RITUÁL

 180 EURO   3 HODINY

Moja cesta k tanrickým masážam bola cestou hľadania a skúmania pocitu slasti v tele. Zistil som, že v prirodzenom stave tela, by mala byť slasť bez problémov dostupná ako jedna zo základných esencií pre život. Skúste si ale spraviť taký malý test a sústredte svoju pozornosť na slovo slasť. Aký z toho máte pocit? Je to niečo akože “woow, to je nádherná a prirodzená súčasť môjho zažívania, ktorú slobodne prejavujem a užívam si’’ alebo tam nájdeš niečo iné?

Realita je bohužiaľ taká, že okolo slasti je v spoločnosti vytvorené veľmi veľa hanby, ktorú buď podvedome preberáme, alebo sa nám mohol stať pocaš nášho života nejaký zážitok kvôli ktorému bolo pre nás dôležité pocit slasti neprejavovať či úplne potlačiť. Dôležíté si je uvedomiť, že my sami sme zodpovední za svoje pocity a častokrát nás tieto “problémy” len pozývajú k hlbšiemu skúmaniu samého seba.

Sám si uvedomujem aká citlivá a tabuizovaná téma to je a zároveň som vďačný, že tento setting tantrickej masáže mi bol pozvaný do života. Rád by som vám tento setting priniesol v čo najbezpečnejšej forme, kde je esenciálna hlavne práca s hranicami.

Tanrická masáž je trojhodinový rituál, ktorý v čistej forme je oslava užívania si bytia v tele. Vo väčšine prípadov je to skôr skúmanie a liečenie vzťahu s vaším vlastným telom. Moja rola pri tomto rituále je rola asistenta, ktorý vás týmto vzťahom prevedie.